Kontakt

Publikujemy nową polską poezję, teksty filozoficzne i o kulturze. Dyskutujemy, organizujemy, recytujemy, myślimy, śpiewamy, tańczymy, słuchamy, relacjonujemy, słoniujemy i post-słoniujemy. Tworzymy świetne środowisko w Trójmieście.

Brzmi nieźle? To dawajcie z nami. Wystarczy wysłać pytanie, komentarz lub tekst na redakcyjnego maila: radykalnyslon@gmail.com

Powrót słonia

Nazwa "Radykalny słoń" to oczywiście żart i gra z konwencją. Jesteśmy grupą ludzi młodych, otwartych na nowość i zmianę, tolerancyjnych i akceptujących, prezentujących różne wartości, poglądy religijne, polityczne i filozoficzne. Obcy jest nam ekstremizm czy radykalizm w potocznym sensie tych słów.

W ramach ciekawostki: słowo "radykalny" czerpie z łacińskiego radix, rzeczownika, którym można określić korzeń rośliny, a także pochodzenie, początek, podstawę, źródło. W tym specyficznym sensie przymiotnik "radykalny" oznacza tyle, co odwołujący się do pewnych źródłowych doświadczeń i inspiracji. Właśnie w tym znaczeniu chyba bliski byłby nam radykalizm - jako poszukiwanie źródeł i podstawowych, najważniejszych ludzkich doświadczeń.

Może dodamy jeszcze, że odpisujemy na wszystkie wiadomości (może poza generatorami reklam), puszczamy większość tego, co nam podsyłacie, a jeśli akurat tego nie zrobimy, to, wiadomo, życie jest krótkie, polska gramatyka trudna i trzeba jednak trzymać jakiś poziom.