Redaktorzy prowadzący


Adam Jank

Adam Jank

magazyn

Adam Jank (ur. 1991) – Filozof i trener umiejętności interpersonalnych. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. Jara się grami wideo, kinem, literaturą i retoryką. Lubi koty. No i ma bloga.

Jan Krzysztof Rychert

Jan Krzysztof Rychert

YouTube

Jan Krzysztof Rychert (ur. 1995) – Student filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. Jest koordynatorem projektu „Filary Filozofii” Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Interesuje się praktycznym zastosowaniem metod logicznych i pragmatyzmem. Zajmuje się również muzyką, którą można znaleźć tutaj: Diego Lopez ;oraz pisze różne rzeczy, które można znaleźć tutaj: Wolne myśli wolnomyśliciela.

Redakcja


Radykalny słoń

Cyprian Kraszewski

Cyprian Kraszewski (ur. 1993) – Większość życia spędził w Lidzbarku Welskim, obecnie mieszka na Kotach i w Gdańsku. Magister filozofii i kulturoznawca. Studia skończył na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie bardzo pragnie wrócić. Członek DKF „Miłość Blondynki” na UG. Interesuje się historią, kulturą i społeczeństwem (szczególnie tym zamkniętym). Publicysta internetowy i działacz społeczny.

Kamil Frąckiewicz

Kamil Frąckiewicz

Kamil Frąckiewicz (ur. 1995) – Filozoficzny leser, działający na polu estetyki, sztuki i literatury.

Radykalny słoń

Marek Tokarzewski

Marek Tokarzewski (ur. 1997) – Romanista in spe. Zajmuje się filozofią współczesną, językoznawstwem, literaturą i niekończeniem swoich projektów. Klasyczny przypadek człowieka, który im wie więcej, tym wie mniej.

Miłosz Wieczór

Miłosz Wieczór

Miłosz Wieczór (ur. 1991) – Pracuje nad doktoratem na Politechnice Gdańskiej. Nihilistyczny scjentysta z programem pozytywnym. Od czasu lektury Prousta uważa, że życie „jest spoko”, o co zresztą nieustannie kłóci się sam ze sobą.

Radykalny słoń

Piotr Borkowicz

Piotr Borkowicz (ur. 1994) – Skończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Publikował w czasopismach takich jak 2miesięcznik, Bliza, Kontent oraz Autograf. Praktykujący surrealista, zagorzały miłośnik techno. Wielbiciel twórczości Paula Celana.

Radykalny słoń

Piotr S. Nowak

Piotr S. Nowak (ur. 1992) – Obecnie student filozofii na Uniwersytecie Gdańskim, dyplomowany złotnik-jubiler, jest więc filozofem, który ma zawód, nawet jeśli filozofia sprawi mu zawód. Na co dzień przyjmuje humorystyczny dystans do Ja ^ ~Ja.

Rudolf Slusarski

Rudolf Slusarski (ur. 1992) – Dyplomowany filozof, zawodowy specyfikator, konsument kultury. Specjalizuje się w filozofii języka, na stałe współpracuje z trzema kotami. W wolnych chwilach zajmuje się przesłuchiwaniem olbrzymich ilości muzyki i życiem według zasady „nie znam się, więc się wypowiem”.

Radykalny słoń

Wojciech Skorupka

Wojciech Skorupka (ur. 1993) – Absolwent filozofii. W odpowiedzi na starożytne maksymy wciąż poznaje siebie, a mądrości nie miłuje ponad miarę.

Publikowali


Radykalny słoń

Anna Adamowicz

Anna Adamowicz – Studentka analityki medycznej, autorka tomu poetyckiego Wątpia (Łódź 2016) oraz wierszy publikowanych m.in. w artPapierze, 2Miesięczniku, Opcjach 1.1, a także na stronie Zeszytów Poetyckich i w biBLiotece Biura Literackiego. Dwukrotna finalistka „Połowu” (2012, 2016), nominowana do nagrody głównej w XIX OKP im. Jacka Bierezina. Mieszka we Wrocławiu.

Radykalny słoń

Anna Mochalska

Anna Mochalska (ur. 1991) – Bydgoszczanka, doktorantka literaturoznawstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Autorka arkusza poetyckiego Okno na świat (Zielona Góra 2012, grand prix ogólnopolskiego konkursu) i tomu syndrom obcej ręki (Warszawa 2014). Publikowała w czasopismach (m.in. 2Miesięcznik, Wakat, Instynkt) i antologiach. Współpracuje z grupą Nowy Bruk i ze Stowarzyszeniem Salon Literacki, dla którego co miesiąc pisze recenzje ukazujące się na stronie salonliteracki.pl.

Artur Szalsza

Artur Szalsza

Artur Szalsza – Tłumacz, anglista, niedzielny filozof, aspirujący muzyk. Snob o eklektycznych upodobaniach.

Radykalny słoń

Bartłomiej Kupiec

Bartłomiej Kupiec (ur. 1997) – Studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz jest tłumaczem w Watching America – amerykańskim portalu informacyjnym. Zwycięzca VIII edycji ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego „Orzech” im. Jerzego Kozarzewskiego. Przedstawiciel rocznika ‘97 na poetyckiej niwie, zafascynowany filozofią, transformacją energetyczną oraz przemianami społeczno-ekonomicznymi. Stara się uciec od konsumpcjonizmu XXI wieku, ale jak na razie bez sukcesu. Jego wiersze były publikowane w 2Miesięczniku. Piśmie ludzi przełomowych oraz w Nowych Myślach. Jest członkiem studenckiego stowarzyszenia All in UJ oraz ELSA.

Radykalny słoń

Borys Jagielski

Borys Jagielski – Fizyk z wykształcenia. Pracuje jako nauczyciel w Oslo. Zaprasza też na swój blog.

Damian Byczkowski

Damian Byczkowski

Damian Byczkowski – Student filozofii. W czasie wolnym promuje idee przedmiotów sprzecznych na spół z transhumanizmem. Samozwańczy poeta i chodząca entropia.

Radykalny słoń

Emil Pietras

Emil Pietras – Studiował filologię polską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie obecnie mieszka. Od kilku lat także współredaktor facebookowego Polonisty Po Godzinach, członek załogi Warszawskiego Programisty. W czasie wolnym uprawia vita contemplativa.

Radykalny słoń

Jakub Książek

Jakub Książek – Związany z Krakowem, studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim i informatykę na tamtejszej Politechnice. Naukowo zainteresowany osiągnięciami nauk przyrodniczych i historią filozofii, zawodowo – projektowaniem aplikacji webowych. W wolnych chwilach czytuje dzieła klasyków i nie-klasyków literatury fantasy, spędza też mnóstwo czasu przed grami z epoki Commodore. Uważa, że dobra rozmowa jest jak dobra kawa – gorąca, pobudzająca i spożywana bez pośpiechu.

Radykalny słoń

Klaudia Wiercigroch-Woźniak

Klaudia Wiercigroch-Woźniak – Absolwentka filologii polskiej, członek Grupy Literackiej Gronie im. Emila Zegadłowicza przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej (Żywiec). Debiutowała na łamach miesięcznika Gazeta Kulturalna. Do tej pory publikowała w kurierze poetyckim PoeciPolscy.pl, e-Tygodniku Literacko-Artystycznym Pisarze.pl, Babińcu Literackim, 2Miesięczniku. Piśmie ludzi przełomowych, Śląskiej Strefie Gender oraz w antologii Tuwimowskie klimaty (Inowłódz, 2016). Mieszka w Rajczy.

Radykalny słoń

Maciej Taranek

Maciej Taranek – Słoń jak koń jaki jest, każdy widzi, a jak cię widzą tak cię piszą.

Magda Daniell

Magda Daniell

Magda Daniell – W przyszłości chce kształcić się w różnych dziedzinach, a aktualnie studiuje filozofię. Interesuje się etyką, filozofią społeczną i doszukuje się jej w filmach, które towarzyszą jej w życiu.

Marcin Kleinszmidt

Marcin Kleinszmidt

Marcin Kleinszmidt (ur. 1990) – Podobno pisze wiersze. Wydał tomik Skróty (Stowarzyszenie Salon Literacki, Warszawa 2014).

Radykalny słoń

Michał Kozłowski

Michał Kozłowski – Jest autorem dwóch tomików: Gadane (Księgarnia Akademicka, 2014) i Nie myśl o mnie źle (Biblioteka Toposu, 2017). Mieszka we Wrocławiu.

Radykalny słoń

Michał Pranke

Michał Pranke – Poeta, autor tomu b (Łódź 2015). Mieszka w Toruniu.

Radykalny słoń

Monika Maciasz

Monika Maciasz (ur. 1992) – Byłam listonoszem, nie umiem jeździć na łyżwach. Czasem potrzebuję się zgubić.

Radykalny słoń

Rafał Różewicz

Rafał Różewicz (ur. 1990) – Były redaktor naczelny 2Miesięcznika. Pisma ludzi przełomowych. Autor tomików Product placement (2014) i niedawno wydanego Państwo przodem (2016). Nominowany do Silesiusa w kategorii „debiut roku” i Nagrody kulturalnej wARTo (2015). Mieszka we Wrocławiu.

Radykalny słoń

Tatiana Zemliakowa

Tatiana Zemliakowa – Dziennikarka, wykładowca, naukowiec, tłumaczka. Interesuje się poezją, literaturą, sztuką, malarstwem, fotografią. Pisze wiersze. W 2006 roku brała udział w „Ogólnoukraińskim spotkaniu młodych literatów w Koktebelu” (AR Krym), w 2011 – miasto Irpień, 2013 – miasto Worzel. W 2010 roku wydała pierwszy zbiór poezji Rojbusz na ciszy. Członek Narodowego Związku Pisarzy Ukrainy z 2013 roku. Wiersze tłumaczone na język białoruski i polski. Mieszka w Kijowie.

Radykalny słoń

Wojciech Kłosiński

Wojciech Kłosiński – Student filozofii.